۱۳۹۱ بهمن ۹, دوشنبه

تقاضای بازدید مقامات کمیساریای عالی حقوق بشر برای مشخص شدن حقیقت هتل بودن و یا دخمه های قرون وسطایی ولی فقیه؟!


به کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل
به دنبال انتشار خبر بازدید ۶ ساعته کمیته امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از بند ۲۰۹ و  ۳۵۰ زندان اوین و اعلام گزارش کمیته فوق مبنی بر رضایت بخش بودن وضعیت زندانها و حتی فراتر از همه اینها یکی از نمایندگان به نام صفر نعمتی اعلام داشته که زندانها مثل یک هتل می باشند؟!
اینجانبان زندانیان سیاسی محبوس در زندان زاهدان اعلام می نماییم که وضعیتمان در زندان زاهدان خیلی بغرنج و عذاب آور بوده ودارای مشکلات عدیده ای بهداشتی، درمانی ، تغذیه و از همه مهمتر مشکلات غذایی و حقوقی می باشیم و هیچگونه دسترسی به روزنامه های دولتی و کتاب را نداشته و متاسفانه همه ما در یک بند نگهداری نشده و بصورت جدا از هم و در بندهای مختلف نگهداری می شویم و نوع رفتار زندانبانان با ما انسانی و قانونی نبوده و با عنایت به اینکه کشور ایران یکی از امضاء کنندگان معاهده حقوق بشر می باشد. ولی با اینجانبان طبق قرار داد های بین المللی رفتار نمی شود و حقوق ما به عنوان یک زندانی تضییع می گردد.


لذا از مقامات محترم کمیسریای حقوق بشر تقاضامندیم با توجه به تجارب ارزنده ای که در امر بازدید از زندانها دارید از وضعیت ما در این زندان بازدید نموده تا همه دنیا بداند که ما در حال مرگ تدریجی در این زندان می باشیم و متاسفانه هیچ بازرسی از وضعیت ما توسط مقامات جمهوری اسلامی ایران صورت نمی گیرد .
ودر پاسخ به گزارش کمیته امنیت ملی مجلس و اظهارات آن نماینده  که وضعیت زندانها را به هتل تشبیه نموده بود اعلام می داریم که شما واقعیت را گفته اید چون در جایی که  آقا زاده ها و کلاهبرداران میلیاردی و مافیای مواد مخدر نگهداری می شوند باید شبیه هتل باشد.ولی اگر واقعا به خاطر خدمت و انجام وظیفه از زندانها بازدید می کنید شما را به بازرسی بازداشتگاههای وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران در شهرستانها و مراکز استانها بخصوص زندان زاهدان دعوت می نماییم.
و در پایان آرزومندیم که چنین هتلی نصیب شما آقایان هم بشود تا بیشتر از وضعیت ما آگاه شویم.
زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان
۷ بهمن  ۹۱

امضا گنندگان: زندانیان سیاسی عبدالوهاب ریگی ، عبدالغنی ریگی گنگوزهی،حبیب ریگی ، امیر طالبی، احمد پولادخانی ، ایرج محمدی ، محمد امین آگوشی ، ناظر ملازهی، حامد وکالت ، عبدالخالق جفادار، ایوب بهرام زهی ، سلمان میایی ، مهر الله ریگی ، عماد ملازهی ،عابد میر بلوچ زهی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر