۱۳۹۱ آذر ۲۵, شنبه

امام جمعه اهل سنت زاهدان خواستار پادرمیانی ایران برای کناره گیری بشار اسد شد

مولانا عبدالحمید، خطیب جمعه اهل سنت زاهدان در بخشی از خطبه های نماز جمعه۱۴-۱۲ ۲۰۱۲ خود، خواستار پا درمیانی جمهوری اسلامی ایران، برای کناره گیری بشار اسد رئیس جمهور سوریه از قدرت شد. 

به گزارش ''سنی آنلاین'' مولانا عبد الحمید گفته است: ''در رابطه با تحولات سوریه بنده از این تریبون مختصر توصیه خیرخواهانه ای داشتم و آن اینکه با توجه به اینکه بخش اعظم خاک سوریه در کنترل مخالفان بوده و اکثریت قریب به اتفاق دنیا مخالفان آقای بشار اسد را به رسمیت شناخته اند و حتی مقامات روسیه نیز بر این نکته اذعان کرده اند که مخالفین به پیروزی نزدیک هستند و روزهای زیادی به پایان حکومت فعلی نمانده است، لذا توصیه بنده به مقامات جمهوری اسلامی آن است که برای جلوگیری از خونریزی و قتل عام بیشتر زنان و کودکان در سوریه، پادرمیانی کرده و خواستار کناره گیری آقای بشار اسد و توقف کشتار و تخریب بیشتر زندگی مردم سوریه از سوی وی شوند''.

اشاره مولانا عبد الحمید به تحولات بین المللی است که اخیرا در پرونده سوریه روی داده است. بیش از ۱۳۰ کشور و سازمان بین المللی حاضر در گروه دوستان مردم سوریه، ائتلاف مخالفان این کشور را به رسمیت شناختند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه هم پنجشنبه در اظهاراتی بی سابقه گفت که با توجه به این که نیروهای دولتی سوریه بیش از پیش کنترل سرزمین های این کشور را از دست می دهند، پیروزی مخالفان بعید نیست. 

مولانا عبد الحمید در ادامه اظهار داشت: ''با توجه به اینکه در گذشته از سوی جمهوری اسلامی از بشار اسد حمایت شده است، اگر مقامات جمهوری اسلامی در اوضاع کنونی در کناره گیری وی نقش داشته باشند، این مسئله می تواند در جهان اسلام و جهان عرب تاثیرات مثبت و خوبی برای وجهۀ کشورمان به دنبال داشته باشد و همچنین امیدواریم در آینده منافع ملی کشورمان در سوریه تامین شود''.

جمهوری اسلامی ایران همپیمان نظام بشار اسد است. غرب و مخالفان بشار اسد، ایران را متهم به حمایت نظامی از نظام حاکم بر سوریه در برابر مخالفان می کنند.

العربیه

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر