۱۳۹۱ آذر ۲۵, شنبه

افشای شیوه جدید شکنجه های وحشیانه علیه زندانیان بی دفاع در زندان زاهدان


بنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، بکار گیری شیوه جدید شکنجه های وحشیانه علیه زندانیان بی دفاع توسط زندانبانان ولی فقیه در زندان زاهدان
یکی از شیوه های شکنجه های غیر انسانی که مدتها در زندان زاهدان علیه زندانیان بی دفاع بکار برده می شود به قرار زیر می باشد. در یکی از راهروهای زندان به دیوار میله های وصل شده است که به ارتفاع ۱۸۰ سانتیمتر می باشد. دستان زندانی را به حالت آویزان به این میله ها با دستبند می بندند و تا ۶ روز زندانی در این حالت قرار داده می شود.
زندانی بطور  شبانه روز در این حالت قرارمی گیرد. زندانی فقط در طی روز ۳ بار حق استفاده از سرویسهای بهداشتی دارد و ۳ وعده غذا که به لحاظ کیفیت و کمیت غیر قابل مصرف می باشد.
زندانی بی دفاع در معرض هوای سرد و سوزناک کویری زمستان قرار دارد و در تمامی مدت شبانه روز فقط با لباسهایی که بر تن دارد باید بسر کند محلی که زندانی در آن قرار دارد در معرض هوای سرد و سوزناک کویری  بیرون می باشد.
هوای سرد و سوزناک  ،نداشتن پوشش کافی ، عدم امکان خواب به دلیل اینکه در حالت نیمه آویزان قرار دارد و عدم تغذیه کافی و استفاده از سرویسهای بهداشتی و استحمام، توان جسمی و روحی زندانی را رو به تحلیل می رود و دچار ناراحتیهای حاد جسمی و روحی می شود.
زندانبانان ولی فقیه آخوند علی خامنه این زندانی را در محلی می بندند که در معرض دید تمام زندانیان قرار گیرد و از این طریق باعث تحقیر وی  و  ایجاد فضای رعب و وحشت در زندان نماید تا زندانیان از حق و حقوق اولیه خود دفاع ننمایند.
از طرفی دیگر زندانی را چندین بار در روز وادار به خوردن روغن قرچک می کنند که خود این مسئله باعث ایجاد بیرون روی و از دست دادن آب بدن و شرایط بسیار سختی را برای زندانی ایجاد می کند.
پس از بکار گیری این شکنجه زندانی مدتها از دردهای کلیه ،ناراحتی گوارشی و عضلانی رنج می برد.
یکی از زندانیانی که از روز پنجشنبه ۲۰ آذر ماه این شیوه شکنجه علیه وی بکار برده اند . زندانی رضا صیادی ۳۷ ساله می باشد. پیش از این علیه این زندانی این نوع شکنجه را به مدت ۳ روز بکار بردند و به دلیل افشای این شکنجه قرار است  او را به مدت ۶ روز در این حالت نگه دارند.
محمد ناروئی رئیس بازرسی زندان زاهدان از شکنجه گران و جنایتکران علیه بشریت و از افرادی که مواد مخدر را وارد زندان می کند و در اختیارباندهای مافیایی زندان قرار می دهد تا به زندانیان که از شکنجه و شرایط قرون وسطایی سعی دارند برای فرار از درد و رنجها با استفاده از این مواد بطور مقطعی فرار نمایند بفروشند و عایدات آن را به اناروئی بدهند. این شکنجه گر و جنایتکار علیه بشریت به غایت بی رحم و ضد انسانی است و این شیوه شکنجه را بکار می برد .
سیاست اعدام ها گروهی و شکنجه و سرکوب خونین مردم ایران توسط آخوند علی خلمنه ای ولی فقیه رژیم   تعیین می شود و توسط صادق لاریجانی  که در لیست  ناقضین بین المللی حقوق بشر و از جنایتکاران علیه بشریت می باشد ، آخوند مصلحی وزیر اطلاعات که از طریق بازجویان و شکنجه گران وازارت اطلاعات و سلیمانی رئیس  سازمان زندانها به اجرا گزاشته می شود.آخوندها اعمال غیر انسانی و ضد بشری را رأفت اسلامی نوع رژیم ولی فقیه می نامند
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، استفاده از شیوهای جدید و ضد بشری شکنجه که ابعاد آن به مرور مشخص می شود را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر ، گزارشگر ویژه و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده آخوند علی خامنه ای ولی فقه رژیم را به دادگاه جنایی بین المللی است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر