۱۳۹۱ آذر ۲۵, شنبه

طبق آمار رژیم ، روزانه ۱۱معتاد در ایران ویران شده جان می‌دهند

سازمان پزشکی قانونی جمهوری اسلامی اعلام کرد: روزانه حدود ۱۱ معتاد در کشور جان خود را از دست می‌دهند و طی ۹ سال گذشته ۳۷ هزار و ۶۸۹معتاد در کشور جان خود را از دست داده‌اند.
به گزارش سازمان پزشکی قانونی، مرگهای ناشی از سوء مصرف مواد مخدر، از سال ۱۳۸۲ به بعد، دومین عامل مرگ‌های غیر طبیعی پس از تصادفات بوده است.
در سال ۱۳۸۴ حدود ۴هزار و ۷۴۰ نفر به علت سوء مصرف مواد جان باختند و این سال بالاترین آمار ۹ ساله گذشته است. روند کاهشی مرگهای ناشی از سوءمصرف مواد مخدر از سال ۱۳۸۴ به بعد آغاز شد به طوری که کمترین آمار این قبیل مرگها با ۳ هزار و ۵۹۳ فوتی (طی ۹ ساله گذشته) در سال ۱۳۹۰ روی داد.
به گزارش آفتاب، سازمان پزشکی قانونی جمهوری اسلامی اضافه کرد: طی هفت ماه سال جاری نیز هزار و ۵۵۶ نفر بر اثر سوءمصرف مواد مخدر در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوتی‌های مواد مخدر ۲ هزار و ۱۶۹ مورد بود،‌۲۸.۳ درصد کاهش یافته‌ است.
از کل فوتی‌های سوء مصرف مواد مخدر در هفت ماهه امسال، هزار و ۴۵۴ نفر مرد و ۱۰۲ نفر زن بودند. همچنین طی این مدت بیشترین تعداد فوتی‌های مواد مخدر با ۲۴۴ مورد در شهریور ثبت شده ‌است.
بر اساس این گزارش در هفت ماهه امسال استان‌های تهران، اصفهان و فارس به ترتیب با ۲۴۶ فوتی، ۱۵۰ فوتی و ۱۲۲ فوتی بیشترین و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و بوشهر با یک، ۸ و ۹ فوتی کمترین مرگ ناشی زا سوء مصرف مواد را داشته‌اند.
بررسی آماری سازمان پزشکی قانونی نشان می‌دهد از سال ۱۳۸۲ به بعد (در ۹ سال گذشته) ۳۷ هزار و ۶۸۹ نفر بر اثر سوءمصرف مواد مخدر جان خود را از دست داده‌اند. متوسط سالیانه مرگ به علت سوءمصرف مواد مخدر در ۹ سال گذشته ۴ هزار و ۱۸۸ و متوسط روزانه مرگ معتادان ۱۱.۵ نفر در هر روز بوده است.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر