۱۳۹۱ بهمن ۱۹, پنجشنبه

زندانیان سیاسی زاهدان اعدام ۵ زندانی سیاسی هموطن بلوچ را محکوم می کند


بیانیه زندانیان سیاسی زندان زاهدان، که توسط زندانیان سیاسی هموطن بلوچ و زندانیان سیاسی تبعیدی زندان ارومیه تنظیم و جهت ارسال به سازمانهای حقوق بشری و رسانه ها در اختیار « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» قرار داده شده است.تعدادی از امضا کنندگان این بیانیه که زندانیان سیاسی بلوچ می باشند و خود از محکومین به اعدام می باشند و در انتظار اجرای حکم اعدام بسر می برند. یکی از آنها زندانی سیاسی محکوم به اعدام محمد شه بخش که برادر وی نعمت الله شه بخش جز اعدام شدگان اخیر در زندان کرمان بود. ۵ زندانی سیاسی اعدام شده در زندان کرمان بدون ااطلاع خانواده های آنها صورت گرفت  و حتی  امکان آخرین دیداربه  خانواده های آنها داده نشد
متن بیانیه به قرار زیر می باشد:
بسمه تعالی،
با سلام،
اینجانبان زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان،اعدام ۵ نفر از فعلان سیاسی بلوچ زندان کرمان در روز پنجشنبه ۱۳ بهمن ۹۱ رابشدت محکوم نموده و از کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل و تمام فعلان حقوق بشر در سراسر دنیا تقاضامندیم که از مقامات ایران بخواهند تا از اجرای چنین احکام خشن و غیر انسانی جلوگیری نمایند.
متاسفانه در زمانی که ملت شریف و بزرگوار ایران به علت تورم و گرانی و بی توجهی مسئولین نای نفس کشیدن و زندگی را ندارند وارد کردن فشارهای مضاعف از طریق اجرای چنین حکم هایی منطقی و عاقلانه نمی باشد.


همچنین اینجانبان دستگیریهای اخیر اهالی رسانه و خبرنگاران را تحت هر عنوانی نقض آزادی بیان و اندیشه در کشور تلاقی نموده و حمایت خود را از خبرنگاران بازداشت شده اعلام نموده و دستگیری آنها را محکوم می نماییم.
زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان
بهمن ۱۳۹۱
امضا کنندگان:حبیب ریگی، عبدالواهب ریگی،عبدالغنی گنقوزه ای ،فرید شجاعی، حامد وکالت ، عابد بمپوری، ناظر ملازهی ،بشیر احمد حسین زهی ،عمادالدین ملازهی ، حسین شهنوازی ،فضل الله شه بخش،خالد شه بخش ،گل محمد شه بخش(برادر اعدامی نعمت الله شه بخش)،محمد امین اگوشی،ایرج محمدی ،احمد پولادخانی،امیر طالبی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر